O firmie

grupa-2Firma PRACTIC  sp. z o.o.  S.K.A. jest producentem i dystrybutorem artykułów gospodarstwa domowego na rynek krajowy i zagraniczny od 1988 roku. Początki  jej działalności to wyłącznie produkcja plastikowych wyrobów kuchennych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, poszerzyła ona asortyment o wyroby drewniane i metalowe. Staramy się aby nasze produkty były niepowtarzalne, wyróżniały się oryginalnym wzornictwem, opakowaniem, jakością. Co roku powiększamy asortyment i zdobywamy nowe rynki zbytu. O jakości naszych wyrobów i rzetelności realizacji zamówień świadczy fakt, iż od wielu lat wyroby nasze znajdują się na półkach większości hipermarketów w Polsce i za granicą. Wiele lat satysfakcjonującej współpracy z naszymi odbiorcami i dostawcami zaowocowało opinią solidnego i rzetelnego partnera. Bardzo stabilne i konkurencyjne ceny stanowią filar naszych sukcesów handlowych zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Rosnące wymagania klientów, potrzeba ich pozyskiwania oraz konkurencja na wolnym rynku w powiązaniu z aspiracjami naszej Firmy są motywem wdrażania i utrzymywania Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2008. System został wdrożony i certyfikowany w 2014 roku.

Polityka jakości naszej Firmy w zakresie zapewnienia jakości jest w pełni zorientowana na spełnienie oczekiwań klientów przy jednoczesnej zgodności wyrobów z wymaganiami technicznymi i prawnymi. Możliwe jest to tylko przy pełnym zaangażowaniu naszych pracowników oraz ich świadomości o odpowiedzialności za jakość produktów.

Firma Practic celem budowania zaufania klientów i kreowania wizerunku firmy prowadzonej z myślą o odpowiedzialności społecznej i przyrodniczej wdrożyła i posiada Certyfikaf FSC CoC. Oznacza to, że nasza firma zaopatruje się w surowiec pochodzący z prawidłowo zarządzanych lasów, spełniających najwyższe standardy społeczne i środowiskowe. Wiarygodność całego systemu FSC® opiera się na zachowaniu ciągłości łańcucha kontroli pochodzenia produktu od momentu pozyskania surowca aż do uzyskania produktu finalnego.